czwartek, 24 stycznia 2013

Western Union - możliwość wypłaty przekazów w walucie euro

Warszawa,  24 kwietnia 2013 – Firma Western Union, światowy lider w dziedzinie przekazów pieniężnych, uruchomiła w Polsce wypłaty w euro. Dzięki nowej usłudze, klienci mogą wypłacić przekazy pieniężne w euro w ponad 3 tysiącach placówek agencyjnych Western Union w całej Polsce, tj. w Banku Pekao S.A., PKO Banku Polskim, Banku Zachodnim WBK S.A. oraz w bankach spółdzielczych i kantorach wymiany walut współpracujących z firmą. Klienci Western Union mają teraz możliwość wypłaty gotówki w euro lub jak dotychczas w złotówkach czy dolarach.


Z badań firmy Western Union wynika, że ponad 40% odbiorców przekazów pieniężnych w Polsce preferuje głównie tę walutę. Wynika to przede wszystkim z faktu, że ponad 1,2 miliona Polaków wyemigrowało do krajów strefy euro i większość z nich regularnie wspomaga rodzinę w kraju, wysyłając przekazy w walucie euro. Wraz z wprowadzeniem wypłat pieniędzy w euro, firma Western Union wychodzi naprzeciw rosnącej popularności tej waluty w Polsce umożliwiając odbiorcom otrzymywanie środków bezpośrednio w euro. “Western Union nieustannie rozwija swoją ofertę, wychodzac naprzeciw oczekiwaniom klientów. Teraz mogą oni otrzymywać przekazy bezpośrednio w euro z pominięciem kosztu wymiany waluty” – mówi Konrad Olszaniecki, dyrektor firmy Western Union.

Zagraniczne przepływy pieniężne do Polski są nadal bardzo ważne dla gospodarki narodowej. Wynika to z faktu, że choć z jednej strony obywatele czerpią korzyści z rosnącej siły gospodarczej kraju, to z drugiej zaś byt wielu ludzi nadal uzależniony jest od transferów pieniężnych od emigrantów zarobkowych.

Według analizy przeprowadzonej przez ekspertów z Centrum Analiz Społeczno-Ekonomicznych (CASE), łącznie około 330 tysięcy gospodarstw domowych, czyli 1,2

miliona osób w Polsce, korzysta z tej formy dochodu. Najwięcej Polaków migruje do Niemiec. Innymi ważnymi ośrodkami Eurostrefy z liczną polską społecznością są: Irlandia, Francja, Włochy, Holandia, Belgia  i Austria.

4 komentarze:

 1. nice post sob..
  article yang menarik,saya tunggu article berikutnya yach.hehe..
  maju terus dan sukses selalu...
  salam kenal yach...
  kunjungi blog saya juga ya sob,banyak tuh article2 yang seru buat dibaca..
  agen situs poker online indonesia uang asli,poker online terpercaya dan teraman...
  http://chaniaj.blogspot.com/ dan situs kesayangan kami http://oliviaclub.com
  serta sites.google kebanggaan kami https://sites.google.com/site/pokeronlineterpopuler/
  di oliviaclub.com poker online uang asli terbaik di indonesia dengan teknologi teraman dan tercanggih.
  main dan ajak teman anda bergabung dan dapatkan 20% referral fee dari house commision untuk turnover teman ajakan anda...

  OdpowiedzUsuń
 2. Hi, very interesting post thanks for sharing. Can I contact your through your email. Thanks!

  Randy
  randydavis387 at gmail.com

  OdpowiedzUsuń